جراحی های چاقی

جراحی چاقی یا جراحی باریاتریک یا جراحی لاغری روشی است که نه تنها در کشور ما ، بلکه در کل دنیا در حال انجام است و قدمت جراحی چاقی یا جراحی لاغری به بیش از ۶۰ سال میرسد . در گذشته جراحی چاقی یا جراحی لاغری با متد لاپاراتومی یا به صورت جراحی باز ، انجام میشد که در این روش مدت زمان بستری و میزان درد بیمار خیلی بیشتر از روش کنونی است . 

امروزه جراحی چاقی به روش لاپاروسکوپی انجام میشود که طول مدت بستری بیمار به یک شب کاهش پیدا کرده و میزان درد بیمار به کمترین مقدار ممکن میرسد . سوال بیشتر شما این است : جراحی اسلیو بهتر است یا بای پس ؟

جراحی چاقی لاپاروسکوپی با ایجاد پنج شکاف که هر کدام در حدود اندازه یک بند انگشت میباشد ، روی شکم فرد انجام میشود . به همین دلیل بعد از انجام جراحی چاقی به روش لاپاروسکوپی ، بیمار خیلی زود به زندگی عادی و روال کاری روزمره خویش بازگشت خواهد داشت . 

در جراحی چاقی مدل های جراحی متفاوت میباشد . یکی از بهترین مدل های جراحی چاقی ، جراحی اسلیو معده میباشد که در این جراحی بخشی بزرگی از معده و در حدود دو سوم از حجم انبار معده بریده شده و از بدن فرد خارج میگردد و فرد پس از حدود یک سال از گذشت جراحی چاقی یا جراحی لاغری اسلیو ، کاهش وزن خیلی خوبی را شاهد خواهد بود .

جراحی چاقی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده

 

یکی دیگر از بهترین مدل های جراحی چاقی جراحی بای پس معده میباشد . در بای پس معده چیزی از بدن فرد خارج نمیشود و فقط با تغییر مسیر گوارش یعنی روده و معده ، اقدام به جراحی میشود . به این صورت که در جراحی بای پس معده ، در حدود ۱۰۰ سانت روده کوچک از مسیر گوارش جابجا میشود که این مقدار بستگی به مواردی از جمله شاخص توده بدنی فرد و طول کل روده بیمار میباشد . پس از جراحی بای پس معده ، فرد در طی یکسال به وزن متناسب با قد خود میرسد .

جراحی چاقی بای پس معده

جراحی چاقی بای پس معده

 

یکی دیگر از مدل های جراحی چاقی ، جراحی مینی بای پس میباشد که در نحوه انجام ، مانند جراحی باس پس معده میباشد اما میزان و طول روده کوچکی که از مسیر گوارش خارج میشود ، بیشتر از بای پس معده میباشد و این مدل جراحی چاقی برای افرادی هست که چاقی به شدت بالا و مفرط دارند . 

 

 جراحی مینی بای پس

جراحی مینی بای پس معده

ارتباط با پزشک مشاور
نام وارد شده نباید کمتر از 2 کاراکتر باشد فیلد نام الزامی است شماره تلفن الزامی است شماره تلفن اشتباه است
ارائه شده توسط تیم digigoez